Укорінення при високій температурі. Наслідки.

Дорогі читачі, в цій статті я б хотіла приділити увагу неймовірно ВАЖЛИВОЮ темі - укоріненню цибулин. Я дуже часто в наших статтях нагадую Вам про необхідну схемою температурного режиму в процесі вкорінення, але, на жаль, деякі втрачають цю інформацію і стикаються з жахливими наслідками.

Температурний режим для правильного вкорінення:

  1. До 20го листопада цибулина повинна вкорінюватися при температурі +9 градусів
  2. З 20го листопада до 5го грудня за температурі +5 градусів
  3. З 5 грудня і до моменту вигонки необхідно підтримувати температуру + 2 + 1 градус

Відхилення від потрібних температур в більшу сторону навіть на кілька градусів неприпустимі!

Наслідки після перегріву цибулини під час вкорінення.

  1. У кращому випадку постраждають декоративні властивості тюльпанів:

- Низький цветонос і швидке зацветания (при висоті квітконоса 20 см відбувається викидання і фарбування бутонів). В цьому випадку остається постаратися підтягти тюльпан. радимо удобрити тюльпани Аміачної селітрою, Плантафол 20.20.20 і опустити температуру до +10, +12 градусів (світле приміщення). При цьому важливо контролювати вологість. Вологість не повинна бути більше 80%, інакше виникне крапель, яка спричинить за собою коричневі точки на тюльпани. Так само, трохи Збільште цветонос можна шляхом вирізання стебла з цибулини.

- Сліпі бутони (цветонос виростає до 15-20 см, потім припиняється ріст і розвиток бутонів) або деформовані бутони (пом'яті, чясто з сухими пелюстками).

  1. У гіршому випадку - часткова або повна загибель врожаю. Тюльпан припиняє розвиватися, цибулина загниває.

Часто буває і так, що на початку вигонки паросток має здоровий стандартний вид і відмінну світлу кореневу систему, але потім тюльпан в міру зростання починає відставати в розвитку, потім доростає до розміру 10 -15 см і повністю припиняє свій розвиток. Якщо висмикнути такий тюльпан з грунту, то видно, що цибулина вражена фузаріозом (коренева система набуває коричневого кольору і цибулина згниває).

Наші поради.

1. Якщо у Вас немає холодильного обладнання і немає можливості контролювати температуру при укоріненні, то ми не радимо вирощувати тюльпан з охолодженої цибулини. Охолоджена цибулина дуже чутлива до навіть незначним відхиленням температури. Або, якщо, все ж, купуєте охолоджену цибулину, то вважаємо, що висаджувати її необхідно якомога пізніше (початок грудня). Але, на жаль, і це не гарантуватиме дотримання потрібного режиму, так як в останні роки температура восени і взимку дуже тепла.

2. Якщо Ви виганяєте неохолодженою цибулину і Ви не маєте приміщення з холодильним обладнанням, то радимо відсувати посадку до сприятливої температури грунту і навколишнього середовища (аж до середини - кінця листопада). Ми завжди радимо не орієнтуватися і не дотримуватися певних дат, а орієнтуватися на період, коли температура знизиться і стабільно тримається +9 градусів. Нехай Вас не лякає пізня посадка! Адже для вкорінення тюльпанів досить близько 40 днів! Куди гірше посадити тюльпан в спеку і втратити урожай.

Обговорення 0

    Схожі статті