Класифікація тюльпанів

Тюльпани - це дуже красиві весняні квіти. Різноманітність сортів неймовірно велике. А забарвлення можуть бути будь-яких відтінків і всіляких фарб. Форма бутона у цих чудових квітів настільки різна, що часом неможливо повірити, що це тюльпан. Або це витончена витягнута форма келиха лилиецветних виду, або красивий пишний махровий бутон, більше схожий на півонія, або порізані пелюстки торочкуватих сортів, або екзотичний келих попугайних сортів - все це тюльпани! А буйство фарб вражає ще сильніше! Яких тільки кольорів не створила природа разом з професіоналами-селекціонерами: плямиста, з усілякими обідками, зі смугастими пелюстками, з контрастними розлученнями, ніжними або різкими переходами, з цікавими сполохами, облямівка і іншими різноманітними малюнками.

У цій статті ми ознайомимо Вас з класифікацією тюльпанів.

За термінами цвітіння тюльпани діляться на 4 основні групи:

 • Ранньоквітучі
 • Середньоквітучих
 • Позднецветущих тюльпани
 • Дікорстущіе

За зовнішнім виглядом бутона тюльпани можна розділити на 8 видів. Тюльпани з:

 • Чашоподібної формою бутона;
 • Келихоподібну формою бутона;
 • Лилиецветних формою бутона;
 • Овальною формою бутона;
 • Попугайні формою бутона;
 • Махрової формою бутона;
 • Бахромчатой формою бутона;
 • Махрово-бахромчатой формою бутона.

За зовнішнім особливостям і характеру цвітіння тюльпани діляться на 16 класів:

На перший погляд може здатися, що в такій кількості класів, груп і форм неможливо розібратися. Але якщо розглядати відповідні сорти для вигонки на 14-лютому і 8 Березня, то відмінно підійдуть тюльпани, які відносяться до середньоквітучих групі і до класів: Тріумф, Дарвінових гібриди, бахромчасті, махрові, деякі лилиецветних і махрово-бахромчасті.

У тій, що вигнала на 14 лютого чудово себе показали Тріумфи: білий Snow Lady, жовтий Strong gold, рожевий з білим денцем Dynasty, рожево-жовтий Tom Pouce, малиновий зі світлим обідком Kung fu, червоний з бежевою облямівкою Leen Van der Mark, ніжно-рожевий Irina , червоний з жовтою облямівкою Verandi, червоно-жовтий Hanny van der most, бузковий Primetime, бузковий з білою облямівкою Synaeda blue, персиковий Sanne, фіолетовий з білим обідком Genua.

З торочкуватої класу: бузковий Louvre, червоний з жовтою облямівкою Fabio, білий Cambridge.

З класу Прості ранні: хороший урожай сорту Purple prince (пурпурний).

З класу лилиецветних добре зарекомендували себе: пурпурний Purple dream, жовтий Seattle, яскраво-червоний Pretty woman.

У тій, що вигнала на 8 Березня чудово проявили себе багато сортів.

Клас Тріумф: бузково-малиновий Barcelona, ​​малиновий з білою облямівкою ChaCha, гранатовий Ace Pink, білий Albatros, ніжно-рожевий Algarve, ліловий Alibi, бордовий з жовтою облямівкою Auckland, білий з яскраво-рожевою облямівкою Beautytrend, темно-бузковий з білим обідком Canberra , яскраво-рожевий з ніжно-рожевим обідком Circuit, червоний з жовтим Denmark, бузковий з білою облямівкою Djerba, рожевий з білим обідком Down Town, рожевий з білим денцем Dynasty, рожевий First Rosy, білий з червоними розводами Happy Generation, ніжно-рожевий Irina , рожевий з білою облямівкою Jefgenia, Kadima, яскраво-малиновий з білої тонкої каймою Kung Fu, малиновий з білим L a Mancha, малиновий з жовтим Match, рожевий Matchmaker, бордовий Renegade, червоний з широкою бежевій облямівкою Roman Empire, рожевий з білим Royal Ten, червоний з жовтим обідком Russia, персиковий Sanne, білий Snow Lady, жовтий Strong gold, рожевий Super model, бузковий з білим обідком Synaeda Blue, рожево-жовтий Tom Pouce, червоний з тонкою жовтою облямівкою Verandi, малиновий з білим Yolly.

Клас Торочкуваті: рожевий Cacharel, білий Cambridge, червоний з жовтою облямівкою Fabio, білий Honeymoon, рожевий з білою бахромою Lingerie, бузковий Louvre.

Клас прості пізні: жовтий з червоними розводами Holland Queen.

Клас Дарвінових Гібриди: червоно-помаранчевий Lalibela.

Клас махровим-бахромчасті: жовтий Mon Amour, рожевий з білою бахромою Queensland.

Клас Махрові: білий White Heart.

В основному, як ми бачимо, найбільш для вигонки підходять тюльпани класу Тріумф. Ці сорти довше інших класів зберігають свої декоративні якості і дають практично 100% урожай. Незважаючи на екзотичність, ексклюзивність і неповторність багатьох класів, все ж класика завжди залишається в моді.

Більш докладно познайомитися і подивитися на ці сорти Ви зможете в розділі «Каталог» і «Наша вигонка». Бажаємо успіху у виборі сортів, а якщо необхідна допомога фірма «Світ Тюльпанів» завжди поділиться своїм досвідом.

Обговорення 0

  Схожі статті