Пам'ятка про правильному зберіганні і вигонки тюльпанів

Дорогі друзі та гості нашого сайту. Зовсім скоро прийде час отримувати цибулини. Ми дуже сподіваємося, що Ви будете правильно дотримуватися технологію вигонки на всіх етапах, починаючи від зберігання цибулин і аж до збирання врожаю.

Зверніть увагу! Запорука відмінної вигонки - це:

  • забезпечення припливу зовнішнього свіжого повітря і циркуляція всередині приміщення за допомогою вентиляторів: - при зберіганні цибулин, - при укоріненні, - при вигнала). Цей пункт неймовірно важливий і їм ні в якому разі не можна нехтувати.

У приміщенні, де Ви будете зберігати цибулину до посадки, обов'язково повинен бути забезпечений приплив зовнішнього повітря, а всередині приміщення повинні працювати вентилятори.

Такі ж вимоги необхідно виконувати і при укоріненні цибулин. У сховищі, де будуть вкорінюватися тюльпани, обов'язково повинен надходити свіже повітря, а вентилятори повинні забезпечувати циркуляцію повітря в приміщенні. В іншому випадку цибулина «задихнеться» і це плачевно позначиться на підсумках врожаю (сліпі бутони, завмирання в розвитку, топінг). Більш детально ми писали в статті Можливі помилки при вигонці тюльпанів.

У теплиці в період вигонки так само неймовірно важливим завданням є забезпечення відмінного провітрювання і циркуляції повітря. В іншому випадку є високий ризик спровокувати топпинг тюльпанів.

Детальніше про вентиляцію Ви зможете прочитати в нашій статті Вентиляція в теплиці.

  • Правильний температурний режим при посадці. Чи не висаджуйте цибулини, поки температура не знизиться і не буде стабільно триматися 8-9 °. Особливо це стосується охолодженої цибулини. Перегрів цибулини загрожує низькою висотою тюльпанів і поганою якістю врожаю. Детальніше про наслідки перегріву цибулини можна ознайомитися в статті Укорінення при високій температурі. Наслідки.

  • Правильний температурний режим при укоріненні. Необхідна температура в сховище (теплиці) з моменту посадки і приблизно до 20 листопада - 9 градусів. Після 20 листопада опускаємо температуру до +5 градусів. І після 5 грудня і до моменту вигонки поступово знижуємо температуру до +1 - +2 градусів. Детальніше про температурний режим Ви зможете дізнатися, вивчивши нашу статтю Вигонка тюльпанів по 9ти градусної технології

  • Правильний грунт. Небажано використовувати субстрат для вигонки повторно. Обов'язково знезаражують грунт і цибулину перед посадкою, щоб уникнути різних грибкових і бактеріальних хвороб. Слідкуйте за кислотністю грунту, оптимальне значення 6,5-7 PH. Як ми готуємо грунт і які добрива вносимо при посадці Ви зможете дізнатися зі статті Підживлення тюльпанів під час вигонки. Так само запрошуємо подивитися відео про підготовку грунту Грунт для вигонки тюльпанів

Виконання цих 4х пунктів допоможе уникнути серйозних проблем і забезпечить високий відсоток і якість врожаю. Команда «Світ тюльпанів» від щирого серця бажає Вам успіхів і відмінних результатів в вигонці тюльпанів!

Обговорення 0

    Схожі статті